Kā samierināties ar savu nenozīmību

by Juris Simanovičs

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €5 EUR  or more

   

 • Limited Edition 12" Vinyl "Kā samierināties ar savu nenozīmību"
  Record/Vinyl + Digital Album

  Caurspīdīga plate ar 11 dziesmām no albuma, Ivara Veinberga dizains.
  Clear vinyl, includes 11 tracks from album. Design - Ivars Veinbergs.

  Includes unlimited streaming of Kā samierināties ar savu nenozīmību via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

 • Kā samierināties ar savu nenozīmību
  Compact Disc (CD) + Digital Album

  CD ar puscaurspīdīgu dziesmu tekstu bukletu. Dizains - Ivars Veinbergs.
  CD with semi-transparent song lyrics booklet. Design - Ivars Veinbergs

  Includes unlimited streaming of Kā samierināties ar savu nenozīmību via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
2.
Laime man Uzplauks uz virtuves palodzes, Izlietnē Mazgāšu dvēseli baltu, Kafiju Vārīs man pilsētas balodis, Tējkanna Dziedās samtainu altu. Tāda sajūta, ka esmu kāds cits, Bet es esmu tas pats. Liekas, kaut kas svarīgs ir noticis, Bet noticis nav nekas – Es esmu slinki iemīlējies un laiski nīstu ienaidnieku Un liecībā pasaulei lieku visos priekšmetos vieniniekus. Krāna Ūdens dos dievišķu svaigumu, Trauku Lupata izrādīs maigumu Un atspulgs mans Tad skaisti izskatīsies, Kad tu, Dievs, beidzot Atpisīsies.
3.
Garlaicīgi 03:09
Pasaule, aizveries! Meitenēm ir garlaicīgi, Zēni tik nepacietīgi. Pasaule, aizveries! Man ļoti sāp mans prātvēders, Dod man atļauju salūzt, Dod atļauju salūzt
4.
Es tevi redzēju aizvakar lielveikalā – Kāds tev uzgrūdās un aizgāja neatvainojies. Tu pieliecies, lai paceltu somu no zemes, Bet sastingi pusceļā. O, es zinu, kur tu biji, Es zinu, ko tu padomāji, Es zinu, kas pie tevis bija atnācis ciemos – Tevi nodod tavs skatiens un tas, kā tu klusē. Pastāsti man, kā tu naktīs guli, Par ko tu domā, griežot maizi ar nazi, Kāpēc skaties tik ilgi pāri balkona malai, Kāpēc vakaros vilcinies ieslēgt istabā gaismu? Kāpēc apskāvieni liekas smacējoši Un smiekli – ļaunas, zemiskas ņirgas? Pastāsti man kā tu pārziemosi, Pavaicā virvei, kā izdzīvosi. Es tevi satiku vakar uz Ģertrūdes ielas, Prasīju: „Kā iet?”, tu teici: „It kā okei.” Bet mēs zinām, ka šī pasaule nav radīta tev Un tu neesi radīta šai pasaulei. Tu lasi grāmatas, lai aizmirstos, Bet viss, kas tajās rakstīts, liekas tev samākslots Un filmas tev šķiet muļķīgi viltota dzīve, Un draugi spēj runāt tikai par sevi. Tu ēd slikti un smēķē par daudz, Un dzer tā, ka pašai no sevis jau kauns. Pastāsti man kā tu izkulsies šoreiz, Pastāsti, dārgā, to pistoles lodei. Es tevi redzēju šorīt pie bāra letes, Tu biji ar vīrieti baltās kurpēs, Iejūtīgu kā cirvi un smalku kā ostas strādnieka roka. Kaut zināji, kas viņa interesi dzen, (Tādu kretīnu nebiju redzējis sen) Tavās acīs plauka tāda pateicība, It kā dievs tev uz pieres būtu uzlicis plaukstu. Ko darīsi sešos no rīta, kad ausīs pretīga gaisma Un bailes iet mājās? Varbūt atdosies tam dzērājam, Kas aizmidzis stūrī, Varbūt saņemsi dūšu citā ūķī. Bet varbūt izglābs šī siena, šis skatlogs, šī iela, Varbūt pieglausties asfaltam tik cieši, lai sāp. Pastāsti man kā tu izkulsies šoreiz, Pastāsti, dārgā, to pistoles lodei.
5.
Idée fixe 02:21
6.
Pamodos noguris, Aizmigu jau miris - Ir bauda būt Jurītim, Salauztam plācenim. Katram pa gabalam – Bagātam vai nabagam, Muļķim un gudrajam, Sabīnei un Rihardam, Nākat un lūkojiet, Aptaustiet un fotografējiet – Pamodos noguris, Aizmigu jau miris.
7.
Ko darīs, rīkle, ja es tevi pārgriezīšu? Un tu, kakl, kad sarksi un svīdīsi slīdošā mezgla apkampts? Vai jums būs ko iebilst, vēnas, Kad žiletes cirstas, pareizā virzienā, dosiet pasaulei sarkano sulu? Pilsoņi dusmojas uz vientulību, Bet pilsoņi kļūdās. Ja pūst cerība cietumā Par dubultslepkavību, Cilvēkam vajag vietu, kur pakārties.
8.
Es dažkārt gar tavu māju eju Agri no rītiem, Bet kāpēc es joprojām neesmu redzējis Kā melnus pelnus atvemj tavas mājas skurstenis - Tur sadeg viss, kas palicis pāri, Bet to jau tu zini. Es esmu redzējis dažus tavā mājā ieejam Un vēl joprojām gaidu viņus nākam atpakaļ Atpakaļ Atpakaļ Tad sarkans sals mani sagrābj aiz rokas Un stikla acīs, kas nesaprot jokus virs Mīnus 273,15 Ledus spoguļos var redzēt tavas ugunis Es tevi apskaužu par vieglumu ar kādu Tu ļauj mums vienmērīgi neelpot. Saviem draugiem tavu māju es rādu Ar trīcošu roku, Bet viss, ko tie redz ir mans muļķīgais pirksts, Mans muļķīgais pirksts ir viss, ko tie redz. Mums tīk tavi tīkli, bet redzēt mums derdz Varam vienmērīgi neelpot Virs mīnus 273,15, ledus spoguļos var redzēt tavas ugunis.
9.
Dzīvildze 02:37
10.
Ar bērna acīm, kas redz mums cauri, Bet ilgojas kritiena. Viņš ir tik tīrs – Tā dvēselē var spoguļoties kruzuļotas aktrises Un naivā gaismā spēkus krāt var izlaidīgas narcises. Šai gaismā nevar atturēties nogāzt to gar zemi Un pelnu melnām pēdām bradāt to līdz pats tas kļūst par zemi. Mēs tevi mīlam, mēs mīlam kā tu krīti - Tu esi zieds sniegā, mežģīnes dubļos, Dzīvnieks slazdā, kaija mazutā. Mēs tevi mīlam, kamēr tu vēl neesi pazudis, mēs mīlam tavu pazušanu, jo mums vajag jaunas asinis Bet tu nebaidies, nāc un nosmoc Mūsu apkampienos. Mēs apsolām nolikt ziedus, Kad iesim pie tevis uz kapiem ciemos. Mēs grimsim, bet tu grimsi līdz ar mums, Jo mūsu pirkstu knaibles neatlaidīs Tava baltā zīda krekla piedurknes. Mēs grimsim, bet tu grimsi līdz ar mums, Jo mūsu pirkstu knaibles neatlaidīs Tava baltā zīda krekla piedurknes. Mēs tevi mīlam, mēs mīlam kā tu krīti - Tu esi zieds sniegā, mežģīnes dubļos, Dzīvnieks slazdā, kaija mazutā. Mēs tevi mīlam, kamēr tu vēl neesi pazudis, mēs mīlam tavu pazušanu, jo mums vajag jaunas asinis.
11.
DJ Grēks 02:19
Tuksneša svelme dedzina mums ādu no sejas. Mēs turpinām realizēt savas samazgas Dievu reiva dejās. Tur uz vinila zirgiem trauc diskžokejs vārdā grēks, Kamēr aiz kaimiņu durvīm tiek reinkarnēts Pirmais puisis ciemā, Kuru nosita pie meža ziemā. Rožupes Ofēlija svētās skafandrā Kārto ziedus bērēm Un ar Bībeli padusē onkuļi izpīpē To zāli, kas kādreiz bija zaļāka. Un kaut beibes gauži raud, Tepat netālu, Metāla purngali Spēlē melno metālu Un nāks DJ Grēks un puisis atkal tiks reinkarnēts. Parastā naktī, Transa taktī Tuksneša svelme dedzina mums ādu no sejas, Mēs turpinām realizēt savas samazgas Dievu reiva dejās.
12.
13.
Es esmu lielākā no maukām, Jūs, Lienes ielas amatieres. Mans vīrietis man nedarīs pāri. Ai, nāc zem segas, nāve jaukā Raudāt glitera asaras. Mans vīrietis man nedarīs pāri. Tu neesi nežēlīgs, Bet turi manu mēli aiz zobiem. Kaut neesi nežēlīgs, turi manu mēli aiz zobiem. Es uzkrāsošu jaunas lūpas Un naktī vilkšu saulesbrilles. Mans vīrietis nav žūpa. Tu neesi nežēlīgs, Bet turi manu mēli aiz zobiem. Kaut neesi nežēlīgs, turi manu mēli aiz zobiem. Tu atkal pārnāc mājās piedzēries kā zaldāts Un nevar it nekas būt par šo brīdi saldāks, Jo uzvedos es labi un dzīvē iet no rokas, Kaut dažreiz plīst man trauki un burzās svārku krokas. Ikkatrs maigais glāsts uz miesas atstāj rētas, Ar manu lūpukrāsu ir tavas dūres nosmērētas. Tavs vārds ir ietetovēts uz mēles man ar stīgu, To turēšu aiz zobiem, ja vēlies, kaut bezgalīgi. Tu neesi nežēlīgs, Bet turi manu mēli aiz zobiem. Kaut neesi nežēlīgs, turi manu mēli aiz zobiem.
14.
15.
Jo, Dārgais Juri, viss, ko dari tu – Raksti funkcionālu mūziku, Lai cilvēkiem ir ritms pie kā dejot Un ko paklausīties mājās ejot, Ko uzlikt fonā gatavojot un, Ko citēt gudri pajokojot.

credits

released June 16, 2016

Dziesmas un teksti - Juris Simanovičs, izņemot „DJ Grēks” – Juris Simanovičs, Simons Krasts, Ulvis Urtāns un Valdis Jauģietis. Ierakstīja un miksēja Juris Simanovičs, masterēja Staņislavs Kuļikovs, dizains – Ivars Veinbergs, foto –Staņislavs Oļehno.

Paldies Aigai Upiniecei, Aigaram Valdmanim, Constanca Garabatos Funes, Fran Núñez, Filipam Derumam, Fricim Kalvelim, Indrai Lazdiņai, Janai Ločmelei, Jānim Daugavietim, Lāsmai Ivaskai, Kārlim Heimrātam, Ļenai Smelovai, Maria Garcia de las Llanderas, Mārtiņam Krastiņam, Robertam Simsonam, Reinim Jakobsonam, Vadimam Parfējevam, Viesturam Laiviņam, Viesturam Vēverim, manai ģimenei un draugiem.

license

all rights reserved

tags

about

Juris Simanovičs Riga, Latvia

Spēlē grupā Bērnības Milicija, Spēlējis grupās Mazie Smirdīgie Kociņi, Telekoma, Nepilngadīgā Anna, Ēnu Kaleidoskops, Tie Jēži u.c.

contact / help

Contact Juris Simanovičs

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Juris Simanovičs, you may also like: